Narodowe Święto Niepodległości - etap III

 

IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tarnowie

Otwarta lekcja z historii w Bibliotece Miejskiej
 w Tarnowie - Mościcach

      7 listopada od 13.00 do 14.00 uczniowie klas II E i II B IV LO w Tarnowie wzięli udział w lekcji poświęconej celebracji na świecie dnia  11 listopada. Młodzież charakteryzowała uroczyste obchody Święta Wyzwolenia, Rocznicy Rozejmu, Dnia Pamięci, Dzień Weteranów, Święto Niepodległości w Europie i na Świecie. Podczas lekcji wykorzystano prezentację multimedialną w której przewijały się Pomniki Chwały,Pomniki Wolności, Łuk Triumfalny, Monumentalne Ossarium, Cenotaf.

 

Kolorytu dodawały symbole świętowania takie jak niebieskie chabry pamięci czy czerwone maki. Druga część lekcji poświęcona była uroczystym obchodom dnia 11 listopada w Polsce. Uczniowie scharakteryzowali główne obchody , z udziałem władz państwowych            w Warszawie a potem był Kraków i nasze kochane miasto Tarnów. Trzecia część lekcji mówiła o porządku świętowania dnia świątecznego w rodzinie polskiej.

W tej części lekcji wykorzystano sondę z naszej strony internetowej Miejski Projekt Edukacyjny i pokazano wyniki wypowiedzi tarnowian na pytanie ,, W jaki sposób świętujesz Dzień 11 Listopada?''. Nie sposób byłoby nie powiedzieć o patronie 11 listopada czyli o Świętym Marcinie. Podsumowaniem lekcji był krótki quiz historyczny. Otwartą lekcję z historii poprowadziły p. Krystyna Kras i P. Renata Derendal, nauczyciele historii w IV LO. Gratulujemy!

10 listopada 2017
Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.